FireHorse FR3 - zásahový třívrstvý hasičský oblek

FireHorse FR3 - zásahový třívrstvý hasičský oblek
kód zboží:130 010 035
 
dodací doba:80 dnů
záruční doba:24 měsíců
 
Cena bez DPH:13 990,00 Kč
Cena s 21% DPH:16 928,00 Kč
  Uvedená cena je platná pro vybranou variantu níže:
 
varianta 1:
varianta 2:
tabulka velikostí

Vochoc


odeslat dotaz na produkt

Popis zboží: FireHorse FR3 - zásahový třívrstvý hasičský oblek

Materiál:

vrchní vrstva: 55% Teijinconex, 38% Lenzing FR, 5% Twaron, 2% Belltron, 215 g/m²
vlhkostní bariéra: PTFE-DUO / Aramid / Lenzing FR, 120 g/m²
izolační vrstva + podšívka: 100% Para-Aramid + 50% Meta-Aramid / 50% Lenzing FR, 200 g/m²

Popis:

Třívrstvý zásahový ochranný oděv pro hasiče. Vrchní vrstva je opatřena FC úpravou proti vodě a chemickým kapalinám. Pro zvýšení pevnosti oděvu má vrchní vrstva vazbu RipStop. Výrazný podíl Lenzing FR® vláken zajišťuje 100% ochranu a mimořádný komfort nošení, který spočívá v dokonalé termoregulaci hasiče.

Použití:

GoodPRO FR3 FireHorse plus je profesionální třívrstvý ochranný zásahový oděv pro hasiče určený pro zásahy a likvidaci požárů v těch nejsložitějších podmínkách zejména v uzavřených prostorách.

Pokud máte zájem o nákup pouze kalhot nebo kabátu, nebo chcete jiné barevné provedení - kontaktujte nejbližší prodejnu popřípadě napište do poznámky.


Údržba o ošetřování:
Před praním uzavřete zdrhovadlo a všechny stuhové uzávěry. Oděv perte vždy samostatně. Používejte běžné tekuté prací prostředky bez bělících účinků. Při nadměrném znečistění doporučujeme předpírku nebo případně chemické čištění. Po praní oděv důkladně vymáchejte a odstřeďujte na nižší otáčky /max. 600 ot/min/. Žehlete mimo reflexní pruhy. Pro prodloužení funkčnosti FC úpravy doporučujeme prát oděv na 40oC a pak opakovaně sušit v bubnové sušičce na dva sušící cykly při vyšší teplotě 75oC. FC úpravu obnovujte po 30 pracích cyklech prostředkem HYDROFOB FC dle návodu. Doporučujeme Vám vést spolehlivou evidenci o nasazení a údržbě oděvu.

Maximální teplota 60°C. Normální postup.Výrobek se nesmí bělit.Žehlit při nízké teplotě (maximální teplota 110 ° C). Vhodné pro umělé hedvábí, viskózu a lykru.Může se čistit tetrachloretylenem (perchloretylenem), benzinem, trifluortrichloretanem nebo fluortriMůže se sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě sušení.

 firehorse

Poznámka:

Nejprodávanější profesionální zásahový oděv značky GoodPRO se širokou výbavou a prověřenou ochrannou funkcí i v extrémních podmínkách ohňových polygonů.

 

 

 

FR3 FireHorse 6FR3 FireHorse 6
FR3 FireHorse 5FR3 FireHorse 5
FR3 FireHorse 4FR3 FireHorse 4

Recenze: FireHorse FR3 - zásahový třívrstvý hasičský oblek

Zásahový oděv FireHorse – laboratorní test ohněm

ČRRecenze, 11.10.2011, 17:00

Dostali jsme k dispozici výsledky náročného laboratorního testu tohoto oděvu, se kterými vás rádi seznámíme. Jedná se o velmi složitý test předpovědi popálenin v laboratorních podmínkách.

V srpnu jsme vám stručně představili inovativní zásahový oděv GoodPRO FR3 FireHorse od společnosti VOCHOC, který právě prochází dlouhodobým redakčním testem. Tuto zkoušku podrobně popisuje evropská norma EN 469, podle které jsou certifikovány zásahové oděvy pro hasiče. Zkouška předpovědi popálenin je tak složitá, že norma výslovně uvádí, že její výsledky nelze porovnávat, protože mezi měřeními různých laboratoří je příliš mnoho odchylek.

Oděv je při tomto testu oblečen na speciální figurínu, ve které je v činnosti minimálně 100 kalibrovaných teplotních čidel. Pak je vystaven tepelnému toku min. 80 kW/m² po dobu 8 sekund z min. 8 přesně rozmístěných hořáků. Následně se měří a zaznamenávají hodnoty po dobu 120 sekund.

Speciální počítačový program pak data vyhodnotí a sestaví předpověď popálenin zakreslených do siluety těla hasiče. Po skončení testu se také měří tepelné smrštění oděvu, což je další velmi důležitý kvalitativní údaj. Pro maximální objektivitu se test třikrát opakuje. Tuto sofistikovanou zkoušku provádí pouze několik nezávislých oficiálních autorizovaných laboratoří v Evropě, žádná z nich bohužel není v České republice.

Společnost VOCHOC testuje svoje ochranné oděvy ve švýcarském nezávislém institutu EMPA v St. Gallen. Protože oděvy GoodPRO jsou vyráběny z inovativních materiálů s významným podílem přírodních trvale nehořlavých vláken Lenzing FR, zkouší je společnost VOCHOC pro porovnání vždy spolu s oděvy ze 100% aramidu. Při testu zásahového oděvu FR3 FireHorse bylo v činnosti 114 teplotních čidel a tepelný tok byl 82,5 kW/m².


Jak dokazuje připojené video a mapa předpovědi popálenin dosáhl FireHorse v tomto testu velmi dobrých výsledků – popáleniny 2. stupně 6,2% a 3. stupně 7,6%. Jednoznačně se potvrdilo, že v oblasti ochrany proti žáru teplu a plameni se tkanina s vlákny Lenzing FR plně vyrovná 100% aramidu, který dosáhl podobných výsledků. V tepelném smrštění je zásahový oděv GoodPRO FR3 FireHorse jednoznačně lepší, protože Lenzing FR vykazuje na rozdíl od aramidu pouze minimální tepelné smrštění.

Naše redakce během dlouhodobého testu jistě ověří kvality FR3 v praxi spolu s několika profesionálními hasiči po celé ČR a rozdělí se s vámi o své postřehy.

 
 

zdroj: www.pozary.cz

Technické parametry: FireHorse FR3 - zásahový třívrstvý hasičský oblek

MATERIÁL
Vrchní vrstva56% Conex, 36% Lenzing FR, 6% Twaron, 2% Belltron, váha 215 g/m²
Vnitřní vrstva47% Kermel, 27% Para-Aramid, 26% PU FR, váha 130g/m²
Spodní izolační vrstva s podšívkou57% Meta-Aramid, 27% Lenzing FR, 16% Para-Aramid, váha 215g/m²
NormyEN 469, EN 1149-5, EN 343

Fotografie: FireHorse FR3 - zásahový třívrstvý hasičský oblek

FR3 FireHorse 6FR3 FireHorse 6
FR3 FireHorse 5FR3 FireHorse 5
FR3 FireHorse 4FR3 FireHorse 4
FR3 FireHorse 3FR3 FireHorse 3
FR3 FireHorse 2FR3 FireHorse 2
FR3 FireHorse 1FR3 FireHorse 1
FR3 FireHorseFR3 FireHorse

Přílohy: FireHorse FR3 - zásahový třívrstvý hasičský oblek

SouborTypVelikost 
fr3-firehorse-2017-letak.pdfPDF File1 189 kBstáhnout 
fr3-firehorse-2017-pobp.pdfPDF File1 189 kBstáhnout 

Otázky a odpovědi: FireHorse FR3 - zásahový třívrstvý hasičský oblekSouvisející zboží

Zboží 

FireHorse FR3 - zásahový oděv - Kabát

Kód zboží: 130 010 195

Materiál: Kermel, Lenzing FR
FireHorse FR3 - zásahový oděv - Kabát

FireHorse FR3 - zásahový oděv - Kalhoty

Kód zboží: 130 010 196

Materiál: Kermel, Lenzing FR
FireHorse FR3 - zásahový oděv - Kalhoty

CRYSTAL - zásahové rukavice

Kód zboží: 130 030 040

Zásahové rukavice CRYSTAL
CRYSTAL - zásahové rukavice
Sloužíme těm, kteří chrání životy, zdraví a majetek druhých.
Požární bezpečnost s.r.o.

Prodejny a výdejní místa

V našich prodejnách si můžete Vaši objednávku nejen vyzvednout, ale nakoupit i jiné zboží.

V naší nabídce je celkem

1 355
položek zboží

Vaše odměny za body

uplatněte své body na www.rajhasicu.cz.

Aukce

Každý den dražíme nové věci za super ceny v naší aukci.

webmaster CORA 2007 - 2018, www.cora.cz
nákupní košík
Váš koš je prázdný.
Cena po slevě: 0,00 Kč
Počet bodů do Ráje hasičů: 0

rosenbauer

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.