Pompiéři, požárníci, hasiči - Dějiny českého hasičství

Pompiéri, požárníci, hasici - Dejiny ceského hasicství
kód zboží:200 020 055
 
záruční doba:24 měsíců
 
Cena bez DPH:675,00 Kč
Cena s 10% DPH:743,00 Kč
 

Popis zboží: Pompiéři, požárníci, hasiči - Dějiny českého hasičství

V hasičských kruzích známý žurnalista a historik Josef Nitra předkládá odborné i široké laické veřejnosti doposud nejobsáhlejší dílo věnující se vzniku a rozvoji požární ochrany v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Nezapomíná přitom ani na období společného československého státu a ve zvláštní kapitole věnuje pozornost také hasičům na Slovensku.

Publikace představuje široce pojatou, propracovanou sondu do historie užití ohně a ochrany před ním. Autor přitom postupuje od počátků lidské civilizace přes první účinná opatření středověku a raného novověku, zejména císařské patenty Marie Terezie a Josefa II., až po moderní dobu charakteristickou rozvojem techniky a závislostí společnosti na ochraně vlastní bezpečnosti.

Zvláštní pozornost je věnována vzniku prvních hasičských sborů a snaze o samostatnou národní organizaci. Zároveň se zde dovídáme podrobnosti o vývoji odborného vzdělávání, máme možnost seznámit se s hasičskou literaturou i profesním periodickým tiskem a autor neopomíjí ani zavádění požární ochrany v hospodářských odvětvích, založení vzájemné pojišťovny či samaritánské služby.

Další kapitoly pak nabízejí přehled historie civilní ochrany, hasičského vzdělávání a sportu, muzejnictví a sběratelství a v neposlední řadě i práce s dětmi a mládeží. Nechybí zde ani kapitola, která se věnuje činnosti hasičů v boji s koronavirem.

 Kniha, s hasičskou tématikou, která jistě potěší jako krásný dárek každého hasiče či hasičku.

 

AutorJosef Nitra
Formát, hmotnost218 × 297 mm, 1370 g
JazykČesky
Počet stran355
Rok vydání2020
Vazbapevná s přebalem


Josef NITRA
pracoval několik let v redakcích hasičských časopisů 150 Hoří a 112. Později přijal nabídku místa tiskového mluvčího SH ČMS. Zde se začal zabývat dějinami požární ochrany a vydal první dvě publikace o počátcích organizovaného hasičství v českých zemích a jeho vývoji v období Rakousko-Uherska. Vedle toho sepsal několik odborných brožur a knihu o HVP.

Jeho zápal pro historii hasičství jej přivedl nejdříve k nápadu a pak i k organizaci deseti propagačních jízd SH ČMS. Byl také duchovním otcem a hlavním organizátorem první ho setkání hasičů pod Řípem v roce 2019.

V současné době je šéfredaktorem reprezentativní dvousetstránkové ročenky SH ČMS Hasičské čtení, kde věnuje rozsáhlou pozornost historii požární ochrany a jejím fandům. Je členem Ústřední odborné rady historie a muzejnictví SH ČMS, členem SDH své rodné obce Raškovice a strostou Podřipské hasičské župy.

 

Fotografie: Pompiéři, požárníci, hasiči - Dějiny českého hasičství

knihakniha
knihakniha
knihakniha
knihakniha
knihakniha
knihakniha
knihakniha

Otázky a odpovědi: Pompiéři, požárníci, hasiči - Dějiny českého hasičstvíSloužíme těm, kteří chrání životy, zdraví a majetek druhých.
Požární bezpečnost s.r.o.

Prodejny a výdejní místa

V našich prodejnách si můžete Vaši objednávku nejen vyzvednout, ale nakoupit i jiné zboží.

V naší nabídce je celkem

1 667
položek zboží

Vaše odměny za body

uplatněte své body na www.rajhasicu.cz.

Aukce

Každý den dražíme nové věci za super ceny v naší aukci.

webmaster CORA 2007 - 2020, www.cora.cz
nákupní košík
Váš koš je prázdný.
Cena po slevě: 0,00 Kč
Počet bodů do Ráje hasičů: 0


Cena hejtmana Kraje Vysočina

rosenbauer

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.