porovnat

oblíbené
Sloužíme těm, kteří chrání životy, zdraví a majetek druhých.
Facebook Instagram Youtube
MSA 100 let
MSA

 

Společnost MSA Safety oslavila
100 let věnovaných jednomu cíli

 

14. července 2014 oslavila společnost MSA Safety Inc., která doslova zachránila tisíce - pokud ne miliony - životů na celém světě, své sté výročí založení.

Celosvětový vliv společnosti měl prvopočátky s dramatickým snížením počtu smrtelných nehod v dolech po celých Spojených státech, a to díky vývoji "bezplamenné" edisonovy elektrické svítilny na přilbu, kterou MSA uvedla na trh v roce 1915. Společně s vývojem dalších generací svítilen na přilby, MSA pokračovala ve vývoji a výrobě širokého spektra osobních ochranných prostředků, které chránily všechny uživatele v nebezpečí - jak civilní pracovníky, tak americký a spojenecký vojenský personál v První i Druhé světové válce a následujících konfliktech. Společnost také významně přispěla k řešení krizí jaderné elektrárny Three Mile Island blízko Harrisburgu v Pensylvánii a po útocích na Spojené státy z 11. září.

Od svého založení vizionáři z vedení MSA rozšířili cíle společnosti na ochranu lidského života nejen v zemi svého původu, ale i po celém světě. Pokud je ohroženo zdraví či život lidí, pro MSA není nic jako "cizí" místo, protože společnost chce chránit všechny v nebezpečí a to po celém světě a hledá nové možnosti, jak chránit lidské životy i v následujích desetiletích.

Bylo mnoho historických milníků v dějinách společnosti, ale MSA je nejvíce hrdá na to, co dokazuje každý den a každý rok pro zaměstnance ve více než 140ti zemích po celém světě: vývoj a výroba produktů, které pomáhají chránit muže a ženy, kteří každý den pracují v jakýchkoliv podmínkách, které ohrožují zdraví či život.

MSA, která byla donedávna známá jako Mine Safety Appliances Company (Společnost pro bezpečnostní vybavení pro báňský průmysl - volně přeloženo) byla založena v roce 1914 bývalými důlními záchranáři z Amerického státního báňského úřadu - John T. Ryanem a George H. Deikem. Společnost se rozrostla z původních dvou zaměstnanců pracujících v malé kanceláři v centru Pittsburghu na společnost s 5300 zaměstnanci, kteří pracují na více jak 40ti místech po celém světě s ročním obratem přes 1,1 miliardy dolarů.

Ryan a Deike založili MSA kvůli strašlivým zkušenostem při vyšetřování výbuchů v dolech a účasti na riskantních záchranných operacích v době, kdy pracovali pro báňský úřad. Mnohé z výbuchů byly způsobeny svítilnami s otevřeným ohněm, které horníci používali k osvětlení. Mezi lety 1880 a 1900 zemřelo jen ve Spojených státech v průměru 1000 horníků ročně a skoro 100 000 jich bylo každoročně zraněno.

Ryan a Deike přesvědčili Thomase A. Edisona, který je považován za jednoho z největších vynálezců všech dob, aby jim pomohl vyvinout svítilnu na baterii. Jako první významný produkt MSA tato svítilna snížila počty výbuchů a mrtvých horníků o více než 75% v následujících 25ti letech. Elektrické osvětlení v dolech dále přispělo ke snížení smrtelných zranění. Ke konci svého života Edison považoval právě tuto svítilnu za svůj vynález, který lidstvu prospěl nejvíce.

V dnešní době MSA působí zejména na trzích, které zahrnují ropný, plynový a petrochemický průmysl, požární ochranu, stavebnictví, těžařství a průmysl obecně. Klíčové produkty společnosti zahrnují samostatné dýchací přístroje, stabilní detekční systémy plynů a ohně, přenosné detektory, vybavení proti pádu a ochranu hlavy včetně ikonické přilby MSA V-Gard®, která byla na trh uvedena v roce 1962. Když bylo 33 chilských horníků zachráněno poté, co strávili v podzemí 69 dní v roce 2010. Když se konečně dostali na povrch, všichni na sobě měli přilbu V-Gard.

 

Úžasná historie

 

Po většinu své existence se společnost MSA zaměřovala na poskytování těch nejvíce vyspělých typů bezpečnostního vybavení pro stavební dělníky, těžaře, hasiče, vojáky, tovární dělníky, zaměstnance chemických závodů a všechny další, kteří jsou na pracovišti vystaveni rizikům.

Ale MSA také významně přispěla k několika významným histrorickým událostem:

  • V průběhu první světové války MSA vyvinula samostatný dýchací přístroj (SCBA) na základě požadavků generála Johna "Black Jack" Pershinga, velitele Amerických expedičních sborů v Evropě, který tyto přístroje potřeboval pro ochranu "sapérů" - rekrutovaných horníků, kteří kopali tunely za nepřátelské linie, aby je napěchovali výbušninami a následně odpálili.

  • V průběhu Druhé světové války MSA vyvinula první podvodní dýchací přístroj na světě jako součást příprav na vylodění v Normandii. Dýchací přístroj byl zapotřebí k ochraně vojáků v obojživelných tancích, které byly spouštěny do hlubokých vod z válečných lodí kotvících u pobřeží. Některé z tanků se v hluboké vodě potápěly a mnoho mužů se utopilo až do té doby, než MSA vyvinula podvodní dýchací přístroj. Z podstaty své existence si společnost nenechala zařízení patentovat, protože bylo poskytnuto armádě jako pomoc při jejím válečném úsilí.

  • MSA vyvinula speciální svíčky ze sloučeniny chloru a kyslíku, které poskytovaly bezpečnostní zdroj kyslíku na vesmírném plavidle Mercury a jaderných ponorkách včetně první americké ponorky, která proplula pod severním pólem.

  • Společnost poskytnula speciální bezpečnostní vybavení pro pracovníky při odstraňování havárie jaderné elektrárny Three Mile Island v roce 1979 a poskytnula vybavení za více než 3 miliony dolarů prvním záchranářům na místě útoků z 11. září.

  • MSA také operovala na Ground Zero v New Yorku a pomáhala instruovat záchranáře, jak správně používat bezpečnostní vybavení. Společnost posléze obdržela děkovací dopis od vedení americké Administrativy pro Bezpečnost a ochranu zdraví při práci za svůj přínos záchranářům na místě neštěstí.

Toto jsou některé z významných událostí v pozoruhodné historii MSA. Ať se jedná o výrobu dýchacích přístrojů pro hasiče po celém světě nebo o nové způsoby, kterými detekovat oheň a úniky nebezpečných látek při těžbě břidlicových plynů, základní principy byly vždy stejné od založení společnosti.

"Zaměstnanci MSA jsou ohromně oddaní jednomu poslání, které začalo před sto lety, když se dva muži zavázali učinit pracovní prostředí bezpečnějším." říká prezident a generální ředitel MSA William M. Lambert.

"Není to jen o výrobě přileb, dýchacích přístrojů, detekčních přístrojů nebo ochrany proti pádu. Je to o životech, které se snažíme chránit. Myslím si, že tato idea inspiruje naše zaměstnance, aby navrhovali, vyvíjeli a prodávali ty nejlepší výrobky, které jsme schopni dodat, aby chránily lidi tehdy, když nastanou ty nejhorší dny v jejich životech.

V červnu tohoto roku se zaměstnanci, obchodní partneři a přátelé společnosti shromáždili v Centru místních dějin senátora Johna Heinze v Pittsburghu, aby oslavili neuvěřitelnou historii společnosti.

Mezi přítomnými byl i John T. Ryan III., který byl generálním ředitelem společnosti více než 16 let a nyní působí jako předseda správní rady. "Vždy myslím na to, co můj děda a pan Deike říkali o založení MSA: muži a ženy by měli pracovat v bezpečném prostředí a oni sami, jejich rodiny a komunity by na světě měli žít ve zdraví."

"Toto je náš cíl a tím, že jej všichni zaměstnanci na všech úrovních tvořivě, chytře a s pokorou naplňovali a naplňují, je důvod, proč je naše společnost tak úspěšná", pokračoval Ryan.

O sto let později je tento cíl stále duší MSA. Její historie ukazuje její oddanost těmto hodnotám, nejen slovy, ale zejména bezpočtem činů v průběhu tolika let. Aby si připoměla toto výročí, MSA vydala knihu s názvem "Aby muži a ženy pracovali v bezpečí: Prvních 100 let MSA", která byla slavnostně pokřtěna na galavečeru 14. června.

 

Společnost Požární bezpečnost s.r.o. je certifikovaným dodavatelem produktů výrobce MSA. Zároveň jsme certifikováni na provádění revizí a oprav přileb pro hasiče řady GALLET.

Podrobnosti o naší činnosti ohledně revizí a servisu přileb typu MSA Gallet naleznete zde.

DÝCHACÍ PŘÍSTROJE

alternativa pro práci a pohotovostní situace
Systémy dýchacích přístrojů MSA jsou navrženy pro dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu. Dýchací přístroje pro dlouhodobé použití lze nakonfigurovat podle individuálních požadavků.
Na základě několika desetiletí zkušeností vyvinula MSA čtyři sestavy dýchacích přístrojů, které nabízejí ideální konfigurace pro většinu aplikací.
Všestranná sestava "AirGo pro" je vysoce kvalitní systém pro širokou škálu aplikací. Přednastavený přístroj "AirMaXX" nabízí optimální pohodní při nošení a technickou vyspělost pro časté a náročné použití. Přístroj "eXXtreme" je optimální volbou pro výcvik přechodu ohněm. Pro příležitostné záchranné a únikové operace poskytuje přístroj "AirGo compact" vynikající ochranu při příznivé ceně.

V patentovaném systému řízení vzduchu SingleLine je zkombinováno pět funkcí v jediné hadici. Dalším zlepšením je alpha osobní datová síť, modulární osobní systém monitorování a alarmu s telemetrickými schopnostmi.
Osobní výstražný a bezpečnostní systém motionSCOUT detekuje nepohyblivost uživatele a nabízí také možnost ručního alarmu.
Dýchací přístroj PremAire Combination je díky své malé velikosti a profilu ideální pro použití ve stísněných prostorech.
Celý systém doplňuje široký sortiment celoobličejových masek, plicních automatik a tlakových lahví MSA.

Systémy dýchacích přístrojů společnosti MSA lze kompletně přizpůsobovat požadavkům uživatelů tak, aby byly vhodné pro každé použití a každý rozpočet. Pomocí našeho snadno použitelného konfigurátoru dostupného na CD nebo online si sami navrhnete systém dýchacího přístroje podle svých potřeb. Na základě několika desetiletí zkušeností nabízíme také čtyři sestavy dýchacích přístrojů popsané níže:
Všechny vysoce kvalitní komponenty MSA jsou navrženy pro snadné použití v náročných pracovních podmínkách. Například všechna nastavení na našich dýchacích přístrojích lze provádět v pracovních rukavicích. Díky dlouhé životnosti a nízkým nárokům na údržbu nabízejí výjimečnou hodnotu a úsporu celkových nákladů.

OCHRANA HLAVY, ZRAKU a SLUCHU

mnohostrannost, spolehlivost, pohodlí
Ochrana hlavy, obličeje, zraku a sluchu má v důsledku důležitosti a citlivosti v mnoha pracovních prostředích prvořadou důležitost.
Společnost MSA nabízí, pro speciální, náročné požadavky hasičů, záchranných složek a policie, nebo pro široké pole průmyslového použití, obrovský výběr nejlepších prostředků pro ochranu hlavy, integrovaných nebo upevnitelných obličejových štítů, výběr vyspělých systémů pro komunikaci a výběr ochranných prostředků pro ochranu sluchu a zraku.
Tyto výrobky jsou mimořádně spolehlivé, pohodlné a jsou navrženy tak, aby byly kompatibilní se všemi výrobky MSA, například s prostředky pro ochranu dýchání.
Mimo to je nabízen úplný sortiment příslušenství pro uspokojení individuálních potřeb.

HASIČSKÉ PŘILBY

účinný ochranný systém
Při namáhavé a nebezpečné práci hasičů je velmi důležitá optimální ochrana. Ochranný systém hlavy F1 využívající moderní technologii byl navržen ve spolupráci s hasičskými sbory po celém světě. Unikátní konstrukce chrání hasiče před různými nebezpečími včetně padajících předmětů, elektrického šoku a sálavého tepla.
Systém přileb nabízí širokou škálu výběru různých doplňků, jakými jsou zátylníky a obličejové štíty, přizpůsobitelné obličejové masky, ale i svítilny a komunikační systémy. Kombinace masky a přilby poskytuje ještě větší ochranu dýchacích cest. Tato obličejová maska se dá nasadit aniž by bylo nutné sejmout přilbu z hlavy, takže hlava může být trvale chráněna.

OCHRANA TĚLA
správná volba pro ochranu proti velkým rizikům
Kůže není pouze největším, ale i nejcitlivějším orgánem lidského těla. Speciální ochranný pracovní oděv vytváří druhou "hrubou kůži", která tak chrání povrch našeho těla.
MSA nabízí správný typ oděvu pro každou možnou situaci, kterou může být přírodní katastrofa, dekontaminační práce nebo odstraňování následků úniku toxických látek.
Protichemické ochranné oděvy jsou navrženy pro ochranu před tuhými látkami, kapalinami nebo plyny a výpary. Celozapouzdřené obleky úplně zahalí a izolují tělo od okolního ovzduší. Zásobování vzduchem zajišťuje dýchací přístroj na stlačený vzduch nebo hadicový dýchací přístroj na stlačený vzduch s přívodem vzduchu z hadice nebo kompresoru.
Obleky společnosti MSA jsou vyrobeny z osvědčených materiálů, jako např. Vautex SL + a Chempion Elite, ale v nabídce se nachází i nejnovější vícevrstvý materiál VautexElite, který kombinuje látku potaženou elatomerem a vícevrstvou speciální folii.
Pro další aplikace nabízí společnost MSA protichemické ochranné kombinézy z různých materiálů.

OSOBNÍ DETEKČNÍ PŘÍSTROJE

spolehlivá ochrana za všech okolností
Přenosné měřící přístroje a osobní monitory lze zařadit do tří oblastí aplikací:
Hořlavé plyny
Pro vznícení hořlavých plynů jsou zapotřebí tři prvky
1. Palivo nebo hořlavý plyn
2. Horko nebo zdroj vzplanutí
3. Kyslík pro podporu hoření
Schéma se nazývá požární trojúhelník. Odstraníte-li jeden z těchto prvků, k hoření nedojde. Procentuální obsah hořlavého plynu ve vzduchu je rovněž důležitý.
Podle směrnice pro výrobce ATEX 94/9/EC a směrnice pro uživatele 99/92/EC musí být schválený každý osobní monitor pro hořlavé plyny, který se používá jako bezpečnostní zařízení ke snížení rizika výbuchu.
Každý výrobce ucházející se o certifikaci ATEX EC musí dokázat, že jeho výrobek splňuje požadavky normy EN 60079 jako minimální požadavek pro získání schválení ATEX. Všechny detektory hořlavých plynů MSA jsou navrženy tak, aby plně vyhověly požadavkům ATEX a mohly se používat jako bezpečnostní zařízení.
Kyslík
přístroje na monitorování nedostatku nebo přebytku kyslíku (měří se v objemových %) varují před nebezpečím zadušení nebo monitorují vyprazdňování nádrží a kontejnerů.
Toxické plyny
Při rozeznávání a měření toxických látek v okolním ovzduší (obyčejně v ppm – miliontina objemu) se používají jednoplynové detektory nebo multidetektory plynů jako ALTAIR 5X

webmaster CORA 2007 - 2024, www.cora.cz