porovnat

oblíbené
Sloužíme těm, kteří chrání životy, zdraví a majetek druhých.
Facebook Instagram Youtube

QR kód

QR kód, nebo Quick Response Code, je typ čárového kódu, který obsahuje informace, jako jsou například webové adresy nebo karta kontaktu (vCard). Většina mobilních telefonů, vybavených fotoaparátem, má možnost skenovat a používat QR kódy.

Tomáš Entlicher

Jak mohu skenovat QR kódy?

Váš mobilní telefon může mít zabudouvanou čtečku QR kódů. V opačném případě si můžete stáhnout a nainstalovat aplikaci na skenování QR kódu z míst, jako je Apple AppStore, Android Market nebo Nokia OviStore. Hledejte "čárový kód"a vyberte aplikaci, která je pro vás nejvýhodnější.

Když budete mít aplikaci QR kódu nainstalovanou, otevřete aplikaci a Váš fotoaparát na mobilním telefonu namiřte na QR kód. Scan může trvat několik sekund. Jestliže se při kontrole nezaregistruje ihned, nebojte se, můžete to zkusit znovu. Možná bude nutné držet telefon stabilněji, blíže k QR kódu, nebo naopak dále. Ujistěte se, že váš skener "vidí" při skenování celý QR kód.

Po oskenování QR kódu přejde Váš mobilní telefon přímo na požadovanou internetovou stránku nebo přímo vytvoří nový kontakt bez notnosti opisování údajů.

Je skenování QR kódu bezpečné?

Skenování QR kódu je stejné jako zadání webové adresy do prohlížeče případně zadání nového kontaktu přes klávesnici.

Nainstalovat program do telefonu

Nevíte-li si rady, jak program nainstalovat, vybrali jsme pro Vás ze široké nabídky programů vždy jeden z každé platformy. Pokračujte kliknutím na ikonu systému ve Vašem telefonu.

webmaster CORA 2007 - 2024, www.cora.cz