porovnat

oblíbené
Sloužíme těm, kteří chrání životy, zdraví a majetek druhých.
Facebook Instagram Youtube

Přetlakový bateriový ventilátor PH-VP bat 450

novinka
Pretlakový bateriový ventilátor PH-VP bat 450
Kód zboží:160 060 031
 
Dodací doba:na dotaz
Záruční doba:24 měsíců
 
Cena bez DPH:65 050,00 Kč
Cena s 21% DPH:78 710,50 Kč
Uvedená cena je platná pro vybranou variantu níže.
 
Varianta 1:
informace k variantám / velikosti


odeslat dotaz na produkt
Pavliš a Hartmann

Popis zboží: Přetlakový bateriový ventilátor PH-VP bat 450

Kompaktní, přenosný a lehce ovladatelný přetlakový bateriový ventilátor PH-VP bat 450 je určen k rychlému odvětrání zakouřených prostorů při požáru přetlakovým způsobem - pozitivní ventilací.
Jeho použití usnadňuje provedení zásahu v hustě zakouřených budovách a snižuje koncentraci škodlivých a výbušných plynů.

Přetlakový ventilátor pracuje na principu vytváření pozitivního tlaku v budovách mechanickým způsobem s použitím rotoru-turbíny, která vyrábí silný a směrový vzduchový proud sloužící pro ventilaci prostoru.
Je určen k boji proti dýmu, plynům, vysokým teplotám a k vysoušení.

Rám ventilátoru je svařenec z Al trubek opatřený nástřikem, stabilně usazen na gumových nožkách. Zařízení je vybaveno pevným madlem, které slouží k přenášení zařízení a nastavení úhlu pro proudění vzduchu.

 

Ventilátor s 4 listým rotorem je vybaven 1 ks baterie a 1 ks zdroje nabíjení.

 

Ventilátor s 3 listým rotorem je vybaven 2 ks baterie a 1 ks zdroje nabíjení.

POZOR: Zařízení SMÍ být použito v uzavřených prostorách!


 

Recenze: Přetlakový bateriový ventilátor PH-VP bat 450

Vyzkoušeli jsme v zakouřeném prostředí přetlakový ventilátor od firmy Pavliš a Hartmann

Firma Pavliš a Hartmann vyvinula velmi kompaktní přetlakový ventilátor se snadnou obsluhou a mobilitou. Finální vzorek jsme měli možnost otestovat spolu s profesionálními hasiči na stanici v Říčanech. Pro lepší představu o funkčnosti jsme použili i vyvíječ kouře.

Ventilátor je střední velikosti a váží necelých 40 kg. Manipulace s ním je proto velmi dobrá a zvládl by jí i jeden hasič. Přesto je lepší pohybovat s ním ve dvou. K pohodlné přepravě slouží dvě menší kolečka, umístěná na spodní části rámu tak, aby byl převoz byl co nejpohodlnější.

Stabilitu pak zajišťují gumové nožky, jako protiváha ke kolečkům. K pohodlné manipulaci slouží i sklápěcí madlo, které je opatřeno gumovým návlekem pro lepší držení. Madlo tak neklouže ani v mokrých rukavicích. Ve sklopené poloze madla se dá ventilátor přenášet také, ve vysunuté pak slouží jako oj při převozu pomocí koleček.

Rám je svařen z ocelových trubek, opatřených nástřikem. Vše lícuje jak má, zpracovaní je příkladné. Přesto, že je ventilátor kompaktní, je vše dobře přístupné a lehce k nalezení. Hasič, který k ventilátoru přijde poprvé, se okamžitě se zorientuje.


Součástí ventilátoru je zařízení na výrobu vodní mlhy, jejíž množství lze regulovat ručním kohoutem. Jak to funguje, je vidět ve videu.


Rotor ventilátoru je pevně spojen s motorem a je chráněn plechovým krytem, který je také opatřen nástřikem a mřížkou. Rotor má 5 listů se systémem Multi-Wing. Celý systém rotoru lze naklápět až do úhlu 18°. Jde to velmi pohodlně a zvládne to opět jeden hasič i v rukavicích. Aretace je opatřena šroubem s plastovou hvězdicí pro pohodlné utažení. V tomto místě bychom ale spíše volili pevnější kovovou variantu. Snad nedojde k vymačkání plastu při opětovném utahování aretace.

Přetlakový ventilátor je motorový nebo hydraulicky poháněný agregát s vrtulí, sloužící k odvětrání zakouřených prostor přetlakem. Před spuštěním ventilace je potřeba vyřešit přiváděcí a odváděcí otvory pro přívod čistého vzduchu a odvod kouře. Odvětraný prostor hasičům umožňuje zasahovat bezpečněji a pohybovat se v prostoru s lepší viditelností.

Srdcem ventilátoru je velmi osvědčený a bezproblémový motor HONDA GX200. Jde o 4 taktní motor o výkonu 4,1 kW, při 3600 ot/min. Motor má velmi malou spotřebu paliva, kterým je benzín BA95. Ve spojení s rotorem, který má průměr 45 cm, vyvine maximální rychlost vzduchu 90 km/hod., celkový výkon je pak 38 000 m3/hod. Při plném počtu otáček ventilátor běží 90 minnut a hladina hluku, kterou vytvoří, je 101 dB ve vzdálenosti jednoho metru.

Ventilátor je nabízen za cenu 23.988 Kč s DPH. Objednat si ho můžete přímo na webu výrobce.

zdroj: www.pozary.cz

Technické parametry: Přetlakový bateriový ventilátor PH-VP bat 450

jmenovitý výkon 3 / 4 listy:9710 / 6260 m3/hod
motor:Briggs & Stratton 82 Li series
výkon motoru:1,5 kW / 1,95 HP
rotor 3 nebo 4 listy:přetlakový, průměr 450 mm
maximalní rychlost vzduchu 3 / 4 listy:53,64 / 34,56 km/h
výdrž baterie:až 20 / 40 minut
doba nabíjení baterie:40 minut do 80% kapacity
stupeň krytí:IP54
úhel sklonu turbíny:stavitelný 0 - 18°
rozměry D x Š x V:500 x 525 x 550 mm
hmotnost bez baterie:14,1 / 14,4 kg
hmotnost s baterií:16,6 / 16,9 kg

Fotografie: Přetlakový bateriový ventilátor PH-VP bat 450

bateriový ventilátorbateriový ventilátor
bateriový ventilátorbateriový ventilátor
bateriový ventilátorbateriový ventilátor

Otázky a odpovědi: Přetlakový bateriový ventilátor PH-VP bat 450Související zboží

10 204,00 Kč s DPH
8 433,00 Kč bez DPH
webmaster CORA 2007 - 2022, www.cora.cz