porovnat

oblíbené
Sloužíme těm, kteří chrání životy, zdraví a majetek druhých.
Facebook Instagram Youtube

Proudnice TAJFUN PROFI D/C

Proudnice TAJFUN PROFI D/C
Kód zboží:120 040 020
 
Dodací doba:skladem
Záruční doba:24 měsíců
 
Cena bez DPH:5 910,00 Kč
Cena s 21% DPH:7 151,00 Kč
 


odeslat dotaz na produkt
Pavliš a Hartmann

Popis zboží: Proudnice TAJFUN PROFI D/C

Požární proudnice Tajfun - Profi D/C se skládá z tělěsa proudnice, třmenové ovládací páky, kulového uzávěru, otočné pogumované hlavy z hliníkové slitiny, otočného vtokového hrdla opatřeného ložiskem a pryžové pistolové rukojeti.
Třmenovou pákou lze uzavřít nebo otevřít proudnici. Otočnou hlavou lze plynule měnit tvar proudu z plného přes sprchový až do clonového proudu a proudnici uzavřít. Nastavení clony do maximální polohy plní funkci proplachu. Výstupní otvor proudnice je osazen rotačním vířičem proudu. Vtokové hrdlo je otočné a je osazeno pevnou tlakovou spojkou C52 dle ČSN 38 9427.
Všechny použité materiály byly vybrány a povrchově upraveny s ohledem na mimořádné namáhání, kterému může být proudnice při požárním zásahu vystavena.
Tato proudnice je určena ke stříkání vodou plným proudem, sprchovým proudem. Zejména k hašení prachových a lehce rozviřitelných látek ( např. uhlí, mouka, apod.). Zvlášť výhodné je použití proudnice Tajfun-Profi D/C při bytových požárech a dále na zauhlovacích trasách v energetice, uhelných kotelnách, zemědělských objektech a při hašení lesních požárů. Při hašení bytových požárů doporučujeme použití rozprášení mlhy, což umožňuje maximální hasební účinek při minimální spotřebě vody. Tím se minimalizují následné škody během zásahu. Výhodou pro hasiče je možnost kdykoliv uzavřít a otevřít proudnici při nastaveném proudu.
proudnice Tajfun Profi D/C

Recenze: Proudnice TAJFUN PROFI D/C

Přinášíme vám recenzi novinky od firmy Pavliš a Hartmann, partnera serveru Požáry.cz. Jedná se o proudnici Tajfun D/C, její test byl proveden redakcí webu za pomoci dobrovolných hasičů ze Satalic o tomto víkendu.

Popis dle výrobce: Proudnice Tajfun D/C  je složena  z tělesa proudnice, třmenové ovládací páky, kulového uzávěru, otočné pogumované hlavy z hliníkové slitiny, otočného vtokového hrdla opatřeného ložiskem a pryžové pistolové rukojeti.

Třmenovou pákou lze v jakékoli poloze proudnici okamžitě uzavřít nebo otevřít. Otočnou hlavou lze plynule měnit tvar proudu z plného přes sprchový až do clonového proudu a proudnici uzavřít. Nastavení clony do maximální polohy plní funkci proplachu. Výstupní otvor proudnice je osazen vířičem proudu. Vtokové hrdlo je otočné a je osazeno pevnou tlakovou spojkou C 52 dle ČSN 38 9427.

Tato proudnice je především určena k hašení plným a sprchovým proudem, hlavně prachových a lehce rozšiřitelných látek jako je například mouka, nebo uhlí. Zvlášť výhodné je použití této proudnice při bytových požárech, dále při zauhlovacích trasách v energetice, uhelných kotelnách, zemědělských objektech a při hašení lesních požárů. Při hašení bytových požárů se doporučuje použití rozprášené mlhy, což umožňuje maximální hasební účinek při minimální spotřebě vody. Tím se minimalizují škody způsobené vodou během hasebních prací.

Technická data proudnice Tajfun

  • pracovní tlak: 1,6 MPa
  • délka max/min: 296/315 mm
  • šířka: 98 mm
  • výška: 257 mm
  • hmotnost: 1,7 kg
  • max. průtok: 220 litrů/min při tlaku 1 MPa

Celkový dojem z testování dané proudnice je velice dobrý, jako velkou přednost vidíme to, že proudnice je relativně nízké hmotnosti a je s ní snadná manipulace. Co nás zaujalo (nemůžeme se shodnout jestli v dobrém či zlém...), je dvojí uzavření proudnice - první pomocí  páky a druhé pomocí otočné hlavy, tedy obdobné řešení, jako nedávno testovaná jiná turbo proudnice od konkurenční firmy. Co se týká samotné spotřeby vody o tom nemá asi cenu se nějak zvlášť rozepisovat. Regulace průtoku je klasické koncepce tohoto typu proudnic. Vždyť v dnešní době, kdy pomalu, ale jistě stárnou velké cisterny je znát každý ušetřený litr vody. Dobrá je i cena proudnice - ta se pohybuje okolo 4500,- Kč.

Jediné co by se dalo proudnici vytknout, je plastová uzavírací páka kulového ventilu, která na první pohled vypadá, že je z odolného plastu, ale jeho odolnost se nám moc nezdála. Ovšem nechceme tvrdit, že nic nevydrží. Možná je to dáno zkušeností se starými proudnicemi východoněmecké provenience, kdy se potvrdilo, že nejsou tzv. hasičůmvzdorné.

zdroj: pozary.cz

 

Technické parametry: Proudnice TAJFUN PROFI D/C

Pracovní tlak1,6 PMA
délka max/min.296/315 mm
Šířka98 mm
Výška257 mm
Hmotnost1,7 kg
Max.průtok220 l/min při tlaku 1 MPa

Fotografie: Proudnice TAJFUN PROFI D/C

graf dostřikugraf dostřiku
graf průtokugraf průtoku

Otázky a odpovědi: Proudnice TAJFUN PROFI D/CSouvisející zboží

18 150,00 Kč s DPH
15 000,00 Kč bez DPH
varianta 1:
1 446,00 Kč s DPH
1 195,00 Kč bez DPH
947,00 Kč s DPH
783,00 Kč bez DPH
14 520,00 Kč s DPH
12 000,00 Kč bez DPH
varianta 1:
633,00 Kč s DPH
523,00 Kč bez DPH
102,00 Kč s DPH
84,00 Kč bez DPH
569,00 Kč s DPH
470,00 Kč bez DPH
4 138,00 Kč s DPH
3 420,00 Kč bez DPH
11 661,00 Kč s DPH
9 637,00 Kč bez DPH
webmaster CORA 2007 - 2022, www.cora.cz