porovnat

oblíbené
Sloužíme těm, kteří chrání životy, zdraví a majetek druhých.
Facebook Instagram Youtube

články pro veřejnost

Hasicí přístroj do rodinného domu

23.03.2017 10:57:43

Hasicí přístroje do domu

Je nějaká zákonná povinnost mít v rodinném domku hasící přístroj?

Tato povinnost vyplývá z vyhlášky 23/2008 o technických podmínkách požární ochrany staveb. Týká se všech nově kolaudovaných rodinných domů a staveb určených pro bydlení (za nedodržení hrozí pokuta). U staveb kolaudovaných před 1. červencem 2008 povinnost z vyhlášky nevyplývá a umístění vhodného hasicího přístroje lze pouze doporučit.

číst dále...

Hasicí přístroj do auta, nutnost nebo povinnost?

08.07.2013 9:58:18

Ilustrační fotoZačaly prázdniny a tím pádem i doba cestování na dovolenou. Většina z nás jede na dovolenou vlastním autem. Neustále narážíme na diskuse, jestli je v některých cílových či tranzitních zemích povinný hasicí přístroj v autě.

Zde se však nabízí otázka, zda studovat zákony všech zemí, kde je povinný hasicí přístroj (HP) v soukromém vozidle, ve služebním vozidle či vůbec. Zda není lepší si nějaký HP pořídit a jezdit v klidu s pocitem, že neporušuji předpisy v žádné zemi a že jsem něco udělal pro bezpečnost posádky svého auta i auta samotného.

číst dále...

Jak vybrat hasicí přístroj

09.03.2013 15:16:15

Rozdělení hasicích přístrojů (HP) podle druhu hasicí látky:

číst dále...

Hasicí přístroje

08.03.2013 10:04:15

Na kolik si ceníte váš majetek, zdraví a život?


Přenosné hasicí přístroje do domácnosti - pořídit si je se vyplatí

hasicí přístroje pro domácnostPřenosný hasicí přístroj je vhodný do každé domácnosti. Tyto prostředky již mnohokrát pomohly zlikvidovat začínající požár a zabránit tak větším škodám. Pokud vám totiž např. začne hořet el. spotřebič, skříň nebo záclony, kbelík s vodou již na uhašení nemusí stačit a je třeba použít přenosný hasicí přístroj, který má mnohem větší hasební účinek. Hasiči na základě svých zkušeností jejich pořízení velmi doporučují.více informací

číst dále...
webmaster CORA 2007 - 2023, www.cora.cz